ПРЕЗИДЕНТ «КІНТО» СЕРГІЙ ОКСАНІЧ ТА ЙОГО ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БЛОГ

Не можеш пити – не муч горло

(Народна мудрість, яку цитує Вєрка Сєрдючка)

 

Не можеш писати, не пиши

Не можеш не писати – пиши

(Народна мудрість, яку поділяю і я)

 

Ви помітили, що за сила-силенна інформаційного флуду з’явилася під час фінансової кризи у світових та вітчизняних медіа?

Інформація, яка раніше могла розповсюджуватися лише через недолугі розмови фінансових квазі-аналітиків та їх перекази у виконанні домогосподарок, сьогодні все частіше друкується у шпігелі поважних видань.

Говорити про помилки медійників не варто – вони не винні, тому що сфера фінансової аналітики та прогностики потребує глибоких і системних знань.

Не всі ними володіють, і це не дивно.

Дивує інше: чому люди, які відверто не мають морального права коментувати драматизм сучасного моменту, роблять собі паблісіті, стрибаючи з прес-конференції на круглий стіл, з ефіру на ток-шоу?

Як наслідок, інформаційна складова нашої фінансової кризи виявилася на порядок руйнівнішою для соціуму, ніж реальні трансформації в фінансовій системі, що спричинені кризою.

Ви можете закинути мені, що сьогодні модно писати блоги і спостерігати за тим, скільки коментів на них з’являється щодня. Упереджую:  я не піжон і не мазохіст. І чудово обходився без кулеметних стрічок анонімного бруду.

Не відношуся я й до наївних керівників, які захворіли на манію величі, втратили відчуття реальності і не розуміють, що маючи більше ста підлеглих, можна з легкістю отримати мінімум сто позитивних коментів на свої блоги протягом максимум п’яти хвилин…

Тоді чому?

Я приєднався до когорти шанувальників блогової культури з кількох причин.

Причина перша

Мені справді є що сказати. Думаю, мій досвід та послужний список, яким я пишаюся, важко заперечити. Більше того, я маю моральне право говорити. Це дуже важливо – мати моральне право. Це гарантія того, що своїми висловлюваннями ти не нашкодиш.

Коли із зали Страшного Суду вийшли двоє – письменник, автор багатьох бестселерів, і серійний убивця, виявилося, що перший за вироком отримав тисячу років лизання розпеченої сковорідки, а другий – лише сто років пекла. Письменник був у розпачі, мовляв, за що такі муки, адже він не згубив жодної душі. Убивця лише знизав плечима: «Нічого дивного, вбивати я вчився на твоїх книжках…».

Причина друга

Мені не просто є що сказати. Мені цікаво почути відповідь. Навіть злі анонімні висловлювання тих, хто читатиме мої роздуми, мають для мене виключне пізнавальне значення. Я буду відповідати всім! Повірте, чим вище піднімаєшся соціальними сходами, тим складніше відчувати життя в усьому його різномаїтті.

Чим більше свободи прагнеш, піднімаючись угору, тим у більшу залежність від обставин та ситуацій потрапляєш. Я докладаю максимум зусиль до оптимізації «вилки» влади та свободи. Але не завжди це виходить успішно, часом «вилка» боляче ранить. Так, вада будь-якого керівника високого рівня — це погляд на світ через тоноване скло персонального автомобіля.

До речі, в житті не бачив більш хамської реклами, що не так давно з’явилася на бігбордах та лайтбоксах у Києві: тоноване скло дорогої машини, зелене поле, на якому дівчина замахнулася ключкою для гри в гольф, пихатість господаря авто,  штучна пафосність.

Відразу народилися теми для дослідження: «Окремі види реклами як квінтесенція вітчизняного жлобства». Або: «Реклама товарів і послуг VIP-класу як чинник формування протестної суспільної групи»…

Дуже вчасний рекламний креатив –  коли під банками стоять черги людей, намагаючись у відчаї забрати звідти здевальвовані гривні.

Причина третя

«КІНТО» святкує 17 років. У блогах я розповім історію своєї компанії, яка нерозривно пов’язана з історією країни, що народжувалася на попелі Радянського колосса.

Моя самоідентифікація з Україною та її мовою відбулася на самому початку 90-х, коли я на рік поїхав за океан, до США. Парадокс, але потрапивши до країни іммігрантів, що наче Хронос з’їдає національні відмінності, у 1991 році я повернувся додому українцем.

За це я й досі вдячний американцям. Той, хто свідомо може згадати перипетії перших років Незалежної України, зрозуміє, чому так важливо їх пам’ятати та аналізувати саме зараз. Справа в тому, що ми пережили багато криз, і ця, до якої ми прийшли більш-менш заможними, порівняно з початком 90-х, відрізняється хіба що нашим ставленням до факту збідніння. Ми вже звикли жити непогано, і відмова від комфорту, як кропива, шмагає наше самолюбство.

Як і всі люди, я маю право на помилки. Як і решта, маю право на їх виправлення. А сьогодні, як ніколи раніше, я відчуваю потребу висловитися і хочу бути почутим.

 

 

 

 

 

 

211 комментариев

 1. Артур пишет:

  Добрий день, пане Сергій!
  Хотілось задати так питання. Ваша компанія є Відкритим акціонерним товариством. Чи Ви не планували, може плануєте в майбутньому продати частину акцій. Тобто, щоб Ваші акцій торгувались на біржі, як мінімум в Україні. Яка у Вас політика по цьому питанню? Чи дочекаються приватні інвестори можливості купити акції ВАТ «КІНТО»?
  Дякую.

 2. Markian пишет:

  Tak-tak, a vidpovidej to nemae. Ja osobysto jak vash investor vymahaju zvilnyty usih, hto vynen v povnij vtrati zaoshadzenj ljudej. Jih profesionalamy nazvaty ne mozna! She na blog zajdu podyvljusja, chy je hoch odna vidpovidj pro 1. skorochennja nedolug kerivnykiv fondiv, 2. skorochennja vytrat.

 3. Олесь пишет:

  Повторю питання, що вже прозвучало. Що твориться з Синергія 3? Задовільної відповіді від менеджера я не одержав. Вча/акцію впала 24 березня
  з 15615.78 грн до 10776.33 грн. Тобто Фонд за один день втратив
  32.11 млн. грн. Потрібне пояснення, яка операція призвела до такої втрати.
  Адже зміна вартості акцій портфеля Фонду з 23.03 на 24.03 дуже далека
  від такої втрати вартості активів Фонду. Мені пояснили це РЕПО-угодою з акціями «Хмельницькобленерго», але виявилось що принесло не збитки, а прибуток Фонду 7.69%. Тобто пояснення нема.

  2. Слідуюче падіння сталось 10.04. Пояснення: акції «Нікопольського
  заводу феросплавів» впали з 5 грн до 1.6 грн. Згідно з офіційною котировкою на сайті ПТСФ вартість цих акцій
  9.04 (і раніше) була 0.35 грн, а 10.04 зросла до 1.6
  грн. і залишається такою дотепер. При цьому вартість більшості акцій портфеля
  Фонду згідно до офіційної котировки теж зросла, при чому для ряду позицій значно,
  в декілька разів. А вча/акцію знову впала з 11334.41 грн до 9832.40 грн.
  Втрата Фонду при цьому становить 9.965 млн. грн.
  Якщо падіння 10.04 було б з 5 грн до 1.6 грн (чому це не відповідає офіційній котировці ?) то втрата Фонду була б 34,5 млн. грн, а не 12.9 грн, названа в поясненні менеджера. Тобто пояснення знову нема.

  3. Загальна тенденція на ПТСФ теж говорить про ненормальність ситуації.
  Індекс ПТСФ зріс з 207.16 24 березня до 304.77 14 квітня,
  тобто зріс на 47 %. І вартість більшості акцій портфеля Фонду теж значно зросла за цей час.
  А вча/акцію Фонду при цьому впала з 15615.78 грн до 10321.69 грн ,
  тобто впала на 34 %, а Фонд при цьому втратив 35.1 млн грн.
  То які ж операції привели до таких втрат ? Це особливо хвилює акціонерів, що змушені були залишити Фонд 30 квітня, як і передбачено договором ?
  Якщо це РЕПО-угоди чи інші, дохід яких буде після 30 квітня, то це виглядає як їх покарання, уже покараних.
  Чому саме вони мають страджати від цих операцій?

  Пане Сергію ! Уже хтось зауважив, що не варто задавати такі питання Президенту.
  Але від менеджера задовільної відповіді не одержано. Хоча алогічність ситуації шокує.

 4. theman пишет:

  Не вдаючись до подробиць, з графіка СЧА Синергії3 і Індекусу ПФТС видно, що
  мало місце як різкий скачок Синергії3 1 березня (з 11 тис. до 15,6 тис.грн), так і падіння 27 брезня з (15,6 до 10,8 тис.грн.). За цей же період ПФТС практично не змінився, а почав стрімко розти лише з 31.03.09.
  А те що він виріс за квартал на 30%, то це тимчасово. Через тиждень впаде на 30%, а синергія не зміниться. Структура активів фонду і індексу далего не однакові.
  ІМХО.

 5. Cart пишет:

  Впринципе нормально, но сайт еле грузится 🙂

 6. Yrmaster пишет:

  Ого ваш блог на 1-й странице поиска !

 7. Null_0om пишет:

  Na RSS podpisalsya, a svezhie posty prihodyat ne vsegda pochemu to. Ento tolko u menya tak??
  Vopros nomer dva. Hotelos’ by uznat kak u vas obstoyat dela s yandex traffikom posle vvedeniya novogo algoritma? Vot u menya rezko traf upal(((

 8. AuthorJo пишет:

  Онотоле сказал что ето не так, и мы ему верим 🙂

 9. Cargozer пишет:

  Да не помоему все в порядке, хотя зависит от скорости

 10. Houuu пишет:

  На это может уйти несколько месяцев или пару лет, но, так или иначе, Соединённые Штаты и другие развитые экономики, в конце концов, преодолеют сегодняшний кризис.

 11. Creda пишет:

  Однако мировая экономика, вряд ли будет чувствовать себя так же хорошо. Даже после устранения худших последствий данного кризиса мы, вероятно, окажемся в несколько де-глобализованном мире —в

 12. Bakse пишет:

  объёмы внешнего финансирования снизятся и значительно уменьшится аппетит богатых стран создавать крупный дефицит по текущим счетам. Станет развивающихся

Залишити коментар

Зауважте: Включена перевірка коментарів. Немає сенсу повторно відправляти коментар.


Fatal error: Call to undefined function dcaptcha_draw() in /home/kinto00/kinto.com/blog/wp-content/themes/default/comments.php on line 87