Інтуїція та успішність, або Про користь від записок із залу

Давно помітив, що численні семінари та лекції, на які мене запрошують у якості «аксакала» вітчизняного фондового руху, додають багато наснаги на тривалий час наперед. А до того, вони дають імпульс замислюватися над речами, які не помічаєш, не фіксуєш щодня. Просто робиш.

Коли ж рутинна діяльність доходить до автоматизму, вона перетворюється на рух заради руху, не передбачає творчого підходу, розвитку. Записки «із залу», на які не встигаєш дати відповідь протягом відведеного на лекції часу, ще довго лежать на робочому столі. Деякі з них можна порівняти хіба що з найдорожчим скарбом: ось вона, дефініція, знайшов!

Останній мій досвід спілкування – із студентами Інституту журналістики. Так співпало, що перший же комент на мій перший блог торкався теми професійності сучасних журналістів. Зокрема, йшлося про молодь, яка приходить із студентської лави до редакцій. Повірте, не все так погано. Я це зрозумів, поспілкувавшись із студентами (на лекції були представники практично всіх курсів). Просто і гравці великого бізнесу, і великої політики, і лідери думок з інших специфічних сфер повинні розуміти – нічого не виникає з нічого. Майбутніми зірками слід опікуватися, їх треба ростити, їх треба відчувати. Я також буду це робити, але це тема іншої розмови.

Один молодий хлопець поставив на перший погляд тривіальне питання: Ви успішний більшою мірою, інші – меншою. Чому? В чому полягає Ваш секрет як топ-менеджера? Зізнаюся, мені повезло, що часу на відповідь майже не лишалося. В мене не було готової розгорнутої відповіді! Велику роль в моїй роботі відіграє інтуїція. Але наскільки велику? І як сильно інтуїція може допомогти в керівництві компанії, зокрема, в питаннях антикризової діяльності?  

Сучасне управління інвестиційним бізнесом – багатоаспектне і багатовекторне. На мій погляд, ми аж занадто захопилися розкладанням пасьянсу кризового «надбання». Складається враження, що сьогодні активно пишеться вітчизняна літературно-документальна героїка на тему «Криза: як це було», замість того, щоб займатися розробкою та невідкладною реалізацією плану виходу з неї.

З позицій очікувань таких планів від владного Олімпу, поділюся досвідом: не варто чекати, є сенс починати вже зараз. Передусім, з себе. Антикризові дії на рівні особистості мають накладатися на відповідну поведінку на рівні компанії. І топ-менеджмент буде відігравати в цих процесах неабияку роль.

Припустимо, ви знайшли людину, в яку переселилася душа знаменитої Ванги, і прогнози якої вражають своєю точністю. Ви ставите перед шанованою провидицею завдання – змалювати якомога точніше план вашого життя (а відповідно, і життя вашого бізнесу) на найближчі три-п’ять років. Для людини, яка входить у стан медитативного трансу, це не складно, і за лічені хвилини ви отримуєте відповіді на питання, що хвилюють.

Який вигляд, по суті, мають пророцтва? Це перспективний план дій, що будується у вигляді управлінського циклу на визначений період. Хто автор цього плану? Господь Бог? Провидіння? Не хочу нагадувати неодноразово переспіваний вислів класика про те, що книги наших доль вже давно написані, а нам лишається з більшим чи меншим ступенем успішності дочитати ці книги до кінця.

На жаль, пояснити феномен передбачень я не можу. Як не може, по суті, ніхто. Але знаю чимало колег із великого та середнього бізнесу, які користуються послугами подібних оракулів. Подейкують, що аналіз прогнозів Ванги, який начебто був зроблений після її смерті, вказав на «50 на 50» у співвідношенні «правда-неправда». Але на прикладі досвіду колег мені відомі випадки більш високого відсотку справдження прогнозів.

Чим це можна пояснити? Не будучи спеціалістом у цій сфері, можу хіба що підтвердити свою віру в існування духовно-енергетичного інформаційного поля, функціональні можливості якого, з огляду на стрімкий розвиток глобалізаційних процесів, вірогідно, пожвавлюються.

Не випадково ж  ідентичні за змістом ідеї спадають на думку вченим, які не підозрюють про існування один одного і живуть у різних куточках Землі; не дарма рух на підвищення чи на пониження акцій фондового ринку починається не з однієї операції, а з великої сукупності таких операцій одночасно.

А феномен одночасності в різних сферах життєдіяльності дозволяє говорити про недоведений ще ніким закон парних явищ.

Таким дещо складним поясненням я розпочав аналіз інтуїтивної складової в ухваленні управлінських рішень, що стосуються інвестиційної діяльності. Підключаючись до вселенського інформаційного поля, що уособлює собою світовий абсолютний Разум, ми отримуємо інформацію (безпосередньо або через провідників) про те, як жити далі. Та на жаль, на цьому етапі я відчуваю неминучу кінцевість прогнозів, оскільки можу дізнатися лише про вже написане у Книзі Своєї Долі і аж ніяк не маю впливу на те, щоб дописати туди кілька сторінок або переписати те, що мені відверто не подобається.

Заданість – ось проблема, з якою стикаєшся, покладаючись на подібні прогнози. Ти припиняєш бути творцем свого майбутнього, погоджуєшся з роллю того, кого ведуть. Звісно, в цей момент виникає питання: яке відношення це має до ухвалення управлінських рішень, що ґрунтуються на використанні інтуїції.

Дуже просто: немає різниці, хто медіум – бабуся або ж ви самі з вашою інтуїцією та над-розвиненою здатністю її слухати, чути, розуміти або правильно інтерпретувати. Надто ризиковано навіть з позицій власного майбутнього. А якщо від твого управлінського рішення, що в результаті ґрунтується на почутому від внутрішнього голосу, залежать долі тисяч вкладників, рівень добробуту їх сімей… Залежить і твоя власна репутація. Врешті-решт, почуте може виявитися «нетверезим» або просто неправильно розтлумаченим…

Додам, що внутрішній голос великою мірою залежить від емоційного стану, з яким ми заходимо до акваторії управління. А він, як відомо, може бути і позитивним, і негативним.

Інформаційна складова світової фінансової кризи, тобто медійний супровід, виявився непередбачувано потужним. Сьогодні уявити кризу без інформації про кризу просто неможливо.

Чого більше – наслідків кризи чи інформації про наслідки кризи? Коли телеканалом CNN були трансльовані трагічні події вересня 2001 року, відео з падінням літаків на хмарочоси Нью-Йорку були підхоплені телеканалами інших країн.

Світ просто отримав інформацію — це було головним завданням медіа. Коли ж телеканали почали прокручувати це відео в режимі нон-стоп, світ захлиснула істерія, яка б могла супроводжувати хіба що початок третьої світової війни.

На жаль, управлінець високого ґатунку не може обмежити до себе доступ інформації – він просто змушений постійно сканувати Інтернет, переглядати теленовини, читати якісну пресу. Саме тому інформація про кризу – підкреслюю, інформація про кризу, а не сама криза – в першу чергу вразила топ-менеджерів.

Звістки про пожвавлення психічних розладів саме в цьому прошарку суспільства надходили з перших же днів. Повірте, людина високого управлінського рівня може звести рахунки з життям не тому, що їй раптом перестало вистачати на хліб насущний. Вона не витримує тягаря відповідальності – від неї залежать долі  багатьох і багатьох людей.

На жаль, сьогодні практично неможливо почути хороші новини. Переконаний, що інвестиції в позитивно сконструйовані повідомлення були б, з точки зору побудови загальнодержавної стратегії виходу з кризи, найперспективнішими. Не буду оригінальним, коли нагадаю, що криза у нас в голові.

І чим довше ми будемо з нею носитися, візуалізувати її, тим довше вона керуватиме нашим життям. Я черпаю позитив із знань економічних законів: фондовий ринок раніше за всіх «лягає» під натиском непереборних сил, проте і першим піднімається в той час, коли кризове цунамі продовжує ще змітати з конкурентного середовища, наче сірникові коробки, чимало підприємств великого, середнього і малого бізнесу.

Отже, інтуїція та успішність – категорії взаємопов’язані. Знак тотожності між ними ставити, звісно, не можна, але й поля, що їх відокремлюють, надто тонкі. Я порівнюю інтуїтивні прояви зі спалахом вогню від сірника у темряві. Та рухатися вперед, освітлюючи собі дорогу лише світлом від сірникового вогню, не будеш. Чим складніший твій шлях, тим більше технічних засобів необхідно на його подолання. Згодиться все, навіть такі досягнення науки, як GPS-навігатори.

А щодо емоційного стану, про який я тут згадував… Щось, безперечно, має надихати. Чому б не ранкова запашна кава на вустах коханої жінки?..

141 комментарий

 1. Crack пишет:

  Мда, ответов на конкретные вопросы не было и нет. Видимо, блог сделан, чтобы Сергей Оксанич мог удовлетворить свою жажду публичности и не более того.

  В коментах же процентов 20-40 — работники КИНТО. Это по меньшей мере некрасиво и непрофессионально. Клиентам компании и инвесторам здесь делать нечего.

 2. Алла пишет:

  Уважаемый Сергей Михайлович, мое мнение на счет Вашей статьи (я не работник КИНТО, так что спешу огорчить Crack’а с первым комментарием :): думаю, что не стоит считать, что вся твоя судьба написана до тебя. Тогда остается только сидеть и ждать, когда все блага и беды к тебе сами придут. Считаю, что судьба есть, но также существуют разные сценарии ее развития. Ты сам выбираешь тот или иной путь. Есть, конечно, «избранные», которые играют ключевую роль на Земле, они, кстати, обладали/обладают невероятной интуицией, без которой я не могу представить себе ни одного человека, который достиг очень много в своей жизни, не важно, кто это: бизнесмен, политик, ученный или кто-то еще. Так что я соглашусь с Вами на счет того, что «интуиция и успешность – понятия взаимосвязанные».
  А результат Ванги 50 на 50 (если это так на самом деле) – это ужасно, это результат по интуиции среднестатистического человека, т.е. у которого эта интуиция отсутствует или, точнее, находиться в спящем состоянии (у большинства – до самой смерти).

 3. Курьер пишет:

  Согласен,информационная составляющая кризиса — мощнейший рычаг как в усилении,так и в преодолении.
  Вот банк не выдает депозиты(из теленовостей)-народ глубже заныкает наличку на «огороде».Так вынимать из банка или нет???
  Думаю надо просто посмотреть отчеты своего банка за 1 кв.2009г.,а не тупо «вестись» на новость.

  ЦБ Кинто — падают как и весь рынок.Но ведь мы по-любому инвестируем в закрытые фотды со стретегией «купил и держи»-это раз;
  начинающий инвестор — вот просижу лет 10 с активами на фондовом рынке,пусть даже в инструментах Кинто — могу себя назвать начинающим инвестором — это два;
  и на фоне торжества медведей на рынке — наличие такого блога,чем не подпитка позитива,именно в информ-составляющей?
  Одобряю полностью создание блога.
  А то что,пишут другие сотрудники Кинто- на то он и корпоративный,а не персональный блог Оксанича.
  Так держать,будем заходить!!!

 4. theman пишет:

  Шановна Crack, про які 40% працівників Ви говорите? Тільки я дав 4 коментарі, але наскільки мені відомо, я не працівник КУА «Кінто» — я її клієнт.
  Коментар для начебто обманутих КУА та її президеном.
  Я, наприклад, пока немаю в чому дорікати Оксаничу особисто і КУА в цілому. Дорікати можу лише собі. Адже вибір є широким, питання як ним скористатись. Ви маєте значні втрати? Але ж Вам було сказано — не вкаладаєте все в один інструмент (однотипні інструменти) — одне з головних правил інвестуавння.
  Ви їм не слідували — Ваші проблеми.

 5. Сотрудник КИНТО пишет:

  Я сотрудник КИНТО. Мне очень интересно читать этог блог.
  А Вы что думали, С.М. ходит по офису и вслух вещает свои мысли ?

 6. Знаток пишет:

  Больше всего меня всю жизнь раздражали мессианские замашки посредственностей. Случай Оксанича в этом смысле — клинический. Человек, который спилил бабки где-то на заре мутных девяностых, почему-то возомнил себя пророком-оракулом. В то время, как его личностное развитие остановилось еще в те самые мутные 90-е, когда он наслушался диаспорской профессуры и начал спекулировать ц/б.

 7. Беретта пишет:

  СЕРГЕЙ МИХАЙЛОВИЧ! ДА УБЕРИТЕ ИЗ КОММЕНТАРИЕВ ТАКИХ ЛЮДЕЙ, КАК ЗНАТОК!!!! ЧТО ЗА МАЗОХИЗМ? ИЛИ ВЫ СЧИТАЕТЕ, ЧТО МЫ НАЧНЕМ ВАС УВАЖАТЬ БОЛЬШЕ, ЕСЛИ УВИДИМ, КАКОЙ ВЫ ДЕМОКРАТ И ОСТАВЛЯЕТЕ НА ВСЕОБЩЕЕ ОБОЗРЕНИЕ ЭТУ ГРЯЗЬ? ЗАЧЕМ? ОТ ЭТОГО ТОЛЬКО ХУЖЕ!!!!

 8. theman пишет:

  Знаток, а о каком уровне развития можно говорить в Вашем случае. Вами то и говорит одна зависть и злоба. Не клиника ли?

 9. аня пишет:

  2Знаток:
  психологи говорит о том, что обычно нас в людях больше всего раздражает то, что мы ненавидим в себе. может, больше уважения к себе вызовет большее уважение к окружающим? 😉 в том числе и к тем, кто на самом деле достиг уважения и является авторитетом. в конце-концов, Ваше право согласиться или нет, мнение С.М. — это его мнение, а не навязываемая Вам Истина. не интересно — не читайте. каждый сам для себя решит, нравится ему то, что написано, или нет. по крайней мере, глубина понимания вопроса некоего «Знатока» не раскрыта, и этот коммент — …

 10. KoKo пишет:

  Знаток, конечно, явно потерял денег у КИНТО. Так что зависть к его посту не причем — просто обида на себя, КИНТО и потерянное бабло, которое в этот раз не победит зло.
  Если бы я обналичил свои сертификаты сейчас, то потери бы исчислялись десятками тысяч гривен. И в связи с этим вопрос — почему вместо того, чтобы поделиться профессиональными соображениями на тему КИНТО в частности и фондового рынка вцелом, я вижу записки графомана о Страшном Суде, «бигбордах» и коэффициенте правдивости предсказаний бабы Ванги.
  Г-н Оксанич, если и следующий Ваш пост будет в том же духе, то, поверьте, объективно можете признать Ваш корпоративный блог неудачным проектом, т.к. пока это откровенно попахивает личным ЖЖ на мощностях корпоративных ресурсов, за использование которых плачу и я, как, уверен, далеко не самый мелкий инвестор КИНТО.

 11. аня пишет:

  2 КоКо: согласитесь, человек, который уже 17 лет управляет компанией, имеет право говорить о высоких материях — опыт позволяет… кажется, в предыдущем посте было заявлено о том, что «есть что сказать». давайте почитаем — мне интересно.
  и кто Вам сказал, что блог — это что-то отличное от дневника? посмотрите в Википедии

 12. theman пишет:

  Ну автор сам определяет в каком жанре, так сказать, писать.
  Так что, наше право, читать или нет.
  Я считаю, философский подход в любом деле не лишний и полезен.
  Если хотите конктретных рекомендаций и прогнозов, то читайте ежедневно деловые издания и ин-т, литератуту — найдете ответы сами.
  Готовых рецептов Вам никто не даст.

 13. Ярослав пишет:

  2 КоКо: очень желаю чтобы следующий пост г-на Оксанича был в том же духе. Надеюсь это несколько снизит интерес чтения данного блога людей вашего гатунку и даст возможность пообщаться людям, которым это интересно.
  Я вообще поражаюсь подобным высказываниям. Вы, инвестор, который сознательно принял решение о вступлении в эту игру, который радовался каждому выросшему пункту в 2007-2008 гг., теперь, когда жизнь немного дала трещину, начинаете высказывать претензии человеку, который к вашему личному проигрышу не имеет ни малейшего отношения. Это все равно что я пойду в кинотеатр и буду писать в жалобную книгу жалобу на плохую игру актеров фильма — кинотеатр здесь причем???
  Вашими претензиями вы описываете вашу жизненную философию. С.М. — описывает свою. Разница только в том, что он это делает у себя дома, а вы — у него в гостях.

 14. Микола пишет:

  «Отже, інтуїція та успішність – категорії взаємопов’язані. »
  Насправд1 1нту1ц1я заводить пана Серг1я в м1раж. В1н, з дом1нантою 1нту1ц11 над сенсорикою заводить в м1раж 1 кл1ент1в свого закладу. Якщо додати 1нтернальний локус контролю до все ще г1рще. Треба включати сенсорику 1 етику.

 15. Alexander Maslikov пишет:

  Мое личное мнение, что интуиция — результат обработки подсознанием предыдущего жизненного опыта. Как этот результат получается — невозмжно понять осознанно, на чем основывается — неизвестно. Именно поэтому мы «видим» только вспышку — а вокруг темнота. Остается только пожелать Вам шлифовать умение распознавать эти вспышки. Согласен с Вами, что от этого умения очень многое зависит.

 16. Микола пишет:

  Типология Юнга описывает процесы информационного метаболизма в том числе и интуицию и сенсорику, логику и этику, рациональность и иррациональность, интроверсию и экстраверсию. Сидеть только на интуиции жовольно опасно.

 17. Оксана пишет:

  На мою думку, інтуїція не може проявлятися у людини без відчуття її відповідальності. Коли людина бере на себе відповідальність, опирається на себе, на свій внутрішній голос, саме тоді із глубин її душі лунає інтуїція.

 18. Олеся пишет:

  Вдячна за невеличку лекцію і натхнення!
  Криза, новини, так, ці речі дійсно сидять у свідомості людей, навіяні ЗМІ… і я рада з того, що це розумію.

  Щодо «кави на вустах» — як гарно написано!

 19. KoKo пишет:

  Круто, на КОРПОРАТИВНОМ блоге КИНТО (по крайней мере именно так мой броузер отображает эту страницу в заголовке) обсуждаем информационный метаболизм и доминанту интуиции над сенсорикой.
  А отвечая Ане и намекая г-н Оксаничу, позволю себе напомнить, что блог — это в принципе электронный дневник, а корпоративный блог — корпоративный дневник. А в остальном все прекрасно!

 20. Микола пишет:

  «На мою думку, інтуїція не може проявлятися у людини без відчуття її відповідальності. Коли людина бере на себе відповідальність, опирається на себе, на свій внутрішній голос, саме тоді із глубин її душі лунає інтуїція.»
  Так напевно думае 1 пан Серг1й, 1 думае що цого голосу досить для прийняття р1шень. Так як 1 про ризики : мов фонд ризиковий, а те що ризики обчислюються математично 1 у кожного ризику е величина, про це голос н1чого не казав.

 21. KYAnser пишет:

  Crack +1
  только думаю процент побольше под 80%, впрочем пока на этом сайте стоит только счетчик GoogleAnalytics который идентичен основному сайту и очень сомневаюсь что он что то считает, но если поставят паблик то сможем это ещё и увидить 🙂
  ====
  А для С.М. могу предложить личный блог на нашем портале, но при условии:
  1. материал будет подаватся так же в русскоязычной версии, т.к. у нас 90% русскоязычных пользователей
  2. Модерации помимо ненормативной лексики не будет, и юзера у нас зверские / согласно идущему рейтингу 33% вовсе не доверяют КУАшкам

  если будет возможность и желание отпишите на администрацию info@kya.com.ua, предоставят доступ, ну и разумеется бесплатно

 22. Звягин пишет:

  Подойдя к второму обзацу необходимо будет побороть в себе желание его пропустить!

 23. Сытников пишет:

  Да, есть над чем задуматься. Спасибо!

 24. Аноним пишет:

  Аноним — Миколі.
  Вы наверное не сталкивались с интуицией по-настоящему, если вы думаете, что она появляется после принятия решения. Свое будущее можно увидеть в таком виде, что этому невозможно поверить. И тем не менее это оказывается правдой. И кстати в каждом человеке заложены способности. Поработайте чуть над собой и вы такое начнете замечать!!!:-)

 25. Markin пишет:

  Благодарю. Появилась уникальная мысль, но она требует поверхностной реорганизации старой мысли, займусь завтра. Естественно результатами поделюсь с читателями блога!

 26. ExomaNamnsada пишет:

  обновляйтеь чаще!

 27. Вадим пишет:

  Дочого сварки? Мені це нагадує наших політиків! Якщо Ви клієнт КУА, пофантазуйте і підкиньте ідею. Якщо не клієнт і Вам нудно, розважайтесь, але поважайте чужу думку та гідність. Можливо іншого разу буде тема «Аналітика та прогнози економічного росту України», або «Розрахунок наступної кризи». Та це робота команди КУА а не мілких інвесторів. Наше право лише в тому, вкладати чи не вкладати…

Залишити коментар

Зауважте: Включена перевірка коментарів. Немає сенсу повторно відправляти коментар.


Fatal error: Call to undefined function dcaptcha_draw() in /home/kinto00/kinto.com/blog/wp-content/themes/default/comments.php on line 87